Koszty PRZYSTĄPIENIA

Jakie są koszty przystąpienia do sieci Easy Waxing i miesięczne opłaty?

Koszty wykończenia lokalu.

Lokal wynajmowany lub własny należy przystosować do działalności związanej ze świadczeniem usług kosmetycznych. Lokal musi być podłączony do bieżącej wody, posiadać WC, wentylację grawitacyjną lub mechaniczną. Dodatkowo musi spełniać warunki wymienione w zaleceniach Sanepid i innych aktach prawnych.

Modelowo salon Easy Waxing powinien posiadać co najmniej 2 boksy kosmetyczne, 2 stoliki do manicure, WC z bidetem oraz pomieszczenie socjalne. Umożliwia to niezakłóconą pracę 2 lub 3 osób na jednej zmianie. Z naszego doświadczenia wynika, że koszt dostosowania lokalu to minimum 30 tysięcy złotych, ale może być większy w zależności od stanu lokalu.

Głównymi czynnikami kosztowymi to wydzielenie pomieszczeń – boksów kosmetycznych i pomieszczenia socjalnego, doprowadzenie do tych pomieszczeń wody i kanalizacji, wyposażenie w drzwi, umywalki itp. Dodatkowo należy uwzględnić stan podłogi i koszty jej ewentualnej wymiany. Istotnym elementem wykończenia są również meble, recepcja, szafy, stoliki do manicure. Warto również rozważyć instalację klimatyzacji, jeżeli lokal nie jest w nią wyposażony.

Koszty urządzeń kosmetycznych kosmetycznych.

Dla salonu z dwoma stanowiskami do depilacji i dwoma stanowiskami do manicure początkowy koszt wyposażenia to około 10 tysięcy złotych. Na koszt składają się głównie zakup 2 łóżek kosmetycznych, wózków i podgrzewaczy do depilacji, autoklawu, maszyny do zabiegów na twarz oraz innych drobnych urządzeń takich jak lampki, frezarki, pochłaniacze.

Koszty kosmetyków.

Aby rozpocząć działalność salonu Easy Waxing należy liczyć się z wydatkiem około 7,5 tysięcy złotych. Zapewniamy pakiet startowy kosmetyków do depilacji – wosku, pasty cukrowej i kosmetyków przed i po depilacji. Należy jednak we własnym zakresie kupić lakiery do paznokci klasyczne i hybrydowe, pozostałe kosmetyki związane z pielęgnacją dłoni i stóp, podstawowe kosmetyki do zabiegów na twarz.

Koszty szkolenia wstępnego i przystąpienia do sieci.

To koszt który ponosimy na wyszkolenie Ciebie i Twojego personelu oraz koszt podręcznika operacyjnego, pomocy prawnej oraz innych usług związanych z otwarciem Twojego salonu. Staramy się utrzymywać ten koszt na niskim poziomie. Przedstawimy go dokładniej po kontakcie na spotkaniu.

Opłata franczyzowa.

To stała opłata pobierana miesięcznie na rzecz sieci Easy Waxing. Jest ustalana w zależności od miasta w którym otwierasz swój salon oraz liczby pracowników. Sposób jej ustalania przedstawimy dokładniej na spotkaniu.

Opłata marketingowa.

To niewielka opłata związana z wydatkami marketingowymi na rzecz sieci. Jej dokładną wysokość podamy na spotkaniu.

Koszty otwarcia można finansować ze środków własnych, ale również z występując o dotację do urzędów pracy, UE i innych instytucji. Część kosztów można również pokryć kredytem lub leasingiem. Na spotkaniu przedstawimy Ci optymalne możliwości finansowania.