Historia Easy Waxing

Krótka historia o tym jak powstaliśmy i jak działamy.

Początki Easy Waxing

Początki marki Easy Waxing sięgają 2009 roku, kiedy to zauważyliśmy, że na wrocławskim rynku kosmetycznym brakuje salonów wyspecjalizowanych w depilacji. Usługa ta była w większości salonów kosmetycznych wykonywana niedokładnie, a co najgorsze przy użyciu rolki z woskiem. Jest to bardzo niehigieniczna metoda depilacji ze względu na to, że rolka nie jest sterylizowana po każdej klientce a styka się ze skórą na której mogą występować szkodliwe bakterie i wirusy. Dodatkowo przy depilacji dochodzi w rzadkich przypadkach do lekkiego krwawienia. Przy użyciu rolki krew i inne wydzieliny mogą dostać się do wosku a wraz z nim zostać przeniesione na kolejną klientkę, co jest potencjalnie bardzo niebezpieczne.

Kolejnym aspektem, który skłonił nas do otwarcia Easy Waxing był brak salonów specjalizujących się w depilacji głębokiej – brazylijskiej. Usługa ta wymaga szczególnej techniki i użycia odpowiednich kosmetyków. Większość kosmetyczek, które nie specjalizują się w depilacji, wykonuje ten zabieg nie prawidłowo. W ten sposób znaleźliśmy naszą niszę rynkową.

Postanowiliśmy zaoferować najwyższej jakości depilację w oparciu o doskonałe kosmetyki i wyłącznie materiały jednorazowe. Wdrożyliśmy metodę depilacji za pomocą jednorazowych drewnianych szpatułek, z użyciem jednorazowych prześcieradeł i mocnych pasków fizelinowych. Dodatkowo z pomocą naszych pracowników opracowaliśmy skuteczne i możliwie delikatne metody depilacji bikini. To wszystko szybko zaprocentowało i klientki w niedługim czasie zaczęły regularnie odwiedzać nasz salon.

Rozwój Easy Waxing

Kolejnym etapem rozwoju było wzbogacenie oferty o pielęgnację dłoni i stóp, hennę i zabiegi na twarz. Nasze klientki często chciały wykonywać te usługi w jednym miejscu, a my nie mieliśmy ich w ofercie. Postanowiliśmy to zmienić. Dodatkowo roszczenie oferty zniwelowało efekt sezonowości poprawiając nasze obroty w sezonie jesienno – zimowym.

Nadal jednak poszukiwaliśmy złotego grala depilacji:) I po około 2 latach od uruchomienia salonu udało nam się go znaleźć. To nasza autorska pasta cukrowa do depilacji w różnych twardościach dobieranych w zależności od części ciała i temperatury otoczenia.

Dlaczego nasza pasta jest najlepszą metodą depilacji? Przede wszystkim jest bardzo dokładna i nadaje się do usuwania nawet krótszych włosków niż wosk. Dodatkowo przy nakładaniu posiada temperaturę ciała osoby depilowanej, dzięki czemu jest delikatna, nie podrażnia i nie ma żadnego ryzyka poparzenia. Zawiera w sobie jedynie cukier, wodę i kwasek cytrynowy, jest więc najbardziej hypoalergicznym kosmetykiem do depilacji na rynku. W czasie depilacji poddaje skórę delikatnemu peelingowi usuwając stary naskórek i otwierając pory co korzystnie wpływa na jej stan. Usuwa się ją za pomocą zwykłej wody. Jest też bardzo higieniczna, ponieważ kulka pasty po wyciągnięciu z opakowania dotyka wyłącznie ciała klientki po czym jest wyrzucana. Nie ma więc możliwości przeniesiania żadnych patogenów. Podsumowując jest to najbardziej naturalna, delikatna i higieniczna metod usuwania włosków z całego ciała. Wyjątkowo dobrze sprawdza się w depilacji bikini. Nasza pasta cukrowa jest wyznacznikiem jakości tej usługi na rynku kosmetycznym.

Po sukcesie salonu we Wrocławiu postanowiliśmy spróbować naszych sił w stolicy. W 2014 roku otworzyliśmy salon przy ulicy Grzybowskiej w samym centrum Warszawy, który również spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez klientki.

Easy Waxing teraz

Obecnie w obu naszych salonach pracuje około 30 osób. Obsługujemy ponad 1000 osób miesięcznie w każdym z salonów. Pragniemy nadal dynamicznie się rozwijać i dlatego też postanowiliśmy otworzyć franczyzę Easy Waxing. Chcemy wspólnie z naszymi franczyzobiorcami tworzyć najlepszą sieć studiów depilacji i kosmetyki w Polsce. Nastawiamy się na długotrwałą współpracę i wierzymy, że oferowanie usług lepszych niż wszyscy inni przynosi również lepsze efekty finansowe.

To tyle z historii. Masz pytania? Chcesz do nas dołączyć?